Obec

Lužnice

Vesnice Lužnice se nachází na území okresu Jindřichův Hradec a náleží pod Jihočeský kraj. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je město Třeboň. Obec Lužnice se rozkládá asi dvacetjedna kilometrů jihozápadně od Jindřichova Hradce a osm kilometrů severně od města Třeboň. Na území této menší vesnice žije trvale zhruba 420 obyvatel. Obec je vzdálená přibližně 18 km od rakouských hranic.

V obci naleznou děti školního věku jednu základní školu nižšího stupně a pro menší děti je k dispozci škola mateřska. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní hriště. Dále bychom v obci našli knihovnu a kostel. Místní obyvatelé mohou využívat plynofikaci, kanalizaci i veřejný vodovod. Vesnicí prochází železnice a je zde i železniční stanice.

Vesnice Lužnice leží v průměrné výšce 426 metrů nad mořem. První zmínku o obci nalezneme v historických pramenech v roce 1371. Celková katastrání plocha obce je 1215 ha, z toho orná půda zabírá čtyřicetdevět procent. Kolem jedné třetiny výměry obce je zalesněná.

 

Základni informace o obci Lužnice

Počet obyvatel: 417 – v produktivním věku 288

Průměrný věk obyvatel: 40 let

Katastrální výměra: 1215 ha